Mówić!

1. Mówić o Bogu!

Jeżeli wierzysz w Boga, jesteś chrześcijaninem, a boisz się do tego przyznać, to nie oszukujmy się, jest bardzo kiepsko. Istotą naszej wiary jest Miłość, którą mamy się dzielić ze wszystkimi, a jeśli kochasz innych ludzi, chcesz ich przybliżać do Boga. To naturalne. Jeśli więc nie mówisz i Bogu, nie kochasz, jeśli nie kochasz, nie jesteś chrześcijaninem. Trzeba więc podjąć decyzję, jeżeli wierzysz w Boga, to wierz na serio, nie na pół gwizdka. Bóg powiedział: Bądź zimny, albo gorący, obyś nie był letni.

2. Mówić prawdę!

Cóż to jest prawda? Powiedział Piłat, sądząc Jezusa. Jezus jest drogą, prawdą i życiem, jeśli więc chcesz znać prawdę, to właśnie w Nim jej poszukuj. Kłamstwo jest tchórzostwem, a tchórzostwo sprawia, że człowiek się chowa, jeśli się gdzieś chowa, to co dzieje się na zewnątrz go omija. Narzekasz, że Twoje życie jest nudne? Nic się nie dzieje, nic się nie zmienia? Zacznij mówić ludziom prawdę, zacznij mówić im to, co myślisz, zacznij ich traktować tak jak chcesz, nie tak jak myślisz, że należy. Nie podlizuj się nikomu, czy to wykładowca, czy pracodawca, szanuj siebie, bo jesteś dzieckiem Boga! Nie byle kim!

*śmieszna dygresja: Na przykład przed chwilą dzwoni mama, oczywiście powinnyśmy teraz sprzątać, a nie pisać bloga, mama pyta co robimy, a Marta odpowiada: Nic nie robimy! Widzicie, jest szczera, chociaż wie, że dostanie opieprz, to jest prawdziwe chrześcijaństwo! ;D

3. Mówić: Kocham!

Ciągle i ciągle mało nam Miłości, a skoro Ci jej mało, to zacznij ją dawać, bo Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli, dlatego jeśli zaczniesz mówić innym, że ich kochasz, jeśli zaczniesz skupiać się na tych, którzy są wokół Ciebie, to i Ty będziesz szczęśliwszy! Słowo „Kocham” ma niezwykłą moc, może wszystko przekształcić, może wiele zmienić. Zacznij więc zmieniać swoje życie Miłością, pozwól by Bóg nim kierował, a wtedy stanie się czymś niesamowitym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *