Jesteś kimś więcej!

„Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.” (Łk 11, 31-32)

Tak oto Pan Jezus mówi o sobie w ewangelii, którą mieliśmy okazję wczoraj usłyszeć. Chyba jest trochę nieskromny. Przywołuje słynącego z wielkiej mądrości króla Salomona, proroka Jonasza, na którego znak nawróciła się Niniwa, miasto wielkiego upadku, które Bóg obdarzył równie wielkim miłosierdziem. Przychodzi sobie Syn Boży i mówi, Ten który jest pełen pokory i posłuszeństwa, Jestem kimś więcej. Czy to było w porządku, kiedy tak się wywyższył?

Kiedy ktoś nas pochwali, zwykle obracamy to w drugą stronę. Kiedy dziewczyna usłyszy, że jest piękna, stwierdzi: Nie, mam strasznie brzydkie włosy, wcale się nie układają, chłopak, że coś dobrze zrobił: Nie jestem beznadziejny, matura słabo mi poszła. Nasze dzieci zwykle są najbardziej niegrzeczne na świecie, kiedy ktoś je chwali, to po prostu nie ma pojęcia, jak jest naprawdę, nasi rodzice wcale nie starają się z nami rozmawiać, po prostu są upierdliwi i nie martwią się, tylko muszą wszystko wiedzieć.

To wszystko kłamstwa które wmawia nam Zły. Oczywiście, nie jesteśmy idealni, mamy słabości, ale mamy coś jeszcze. Wartość, którą wlał w nas sam Bóg. I którą On też ma i miał ją Jezus Chrystus i był tego świadomy i mówił o tym otwarcie. Czy wyobrażacie sobie, żeby przyszedł i powiedział nam: „Cześć, jestem Synem Bożym, umrę za Was na krzyżu, ale nie przejmujcie się, to nie będzie nic specjalnego…”

Absolutnie nie. Jezus jest Zbawicielem i ma świadomość swojej tożsamości. Pokora to stanięcie w prawdzie o nas samych. Powiedzenie sobie 1. Jestem ukochanym dzieckiem Boga, jestem kimś więcej, kimś niezwykle cennym i wartościowym. Dopiero po zrozumieniu tej prawdy jesteśmy w stanie przyjąć punkt 2. Jestem grzeszny i słaby.

Zacznij widzieć to, kim jesteś naprawdę. Kimś więcej niż Ci się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *