Jest takie dzieło…

Nazywa się Wieczór Modlitwy Młodych i jest prowadzone już od dwóch lat, jako kontynuacja, a zarazem rozszerzenie spotkań młodych w Matemblewie. Spotkania te odbywają się co miesiąc, a uczestniczy w nich młodzież całej Archidiecezji Gdańskiej. To co dzieje się tam ostatnio przechodzi najśmielsze oczekiwania…

Setki młodych osób, w piątkowy wieczór, zamiast pójść na kolejną imprezę i schlać się do granic, przyjeżdża do kościoła, w różnych miejscach Archidiecezji Gdańskiej, od Pszczółek aż do Pucka, żeby się modlić, śpiewem i tańcem uwielbiać Pana, wysłuchać konferencji, wyspowiadać się i doświadczyć żywego Kościoła. Wielu z nich przeżywa tam ogromne nawrócenie, z miesiąca na miesiąc coraz głębsze. Forma wieczorów modlitwy wciąż ewoluuje, rozwija się i doskonali. Ostatni był naprawdę niesamowity.

Tłum ludzi, cały kościół pełen. A ksiądz staje przy ambonie, prowadzi konferencje i każe nam wszystkim wykrzyczeć, że jesteśmy piękni. I krzyczymy! I może w końcu zaczniemy w to wierzyć.

Niesamowite scenki teatralne, które wzbudzają pragnienie prawdziwej wolności, które uświadamiają nam nasze porażki i pokazują światło na zmianę, którym jest sam Bóg.

Genialna obstawa muzyczna, animująca śpiew, modlitwa, a jednocześnie świetna zabawa.

I kiedy tam jestem i widzę tych wszystkich młodych ludzi, po których widać, że nie są święci, mają swoje grzechy i są rozerwani pomiędzy dobrem a złem, ale tam są i dają Bogu szansę, na to by zmienił ich życie, przestaję się na chwilę martwić, że świat dąży do upadku. Bo oni mogą go uratować, bo ktoś postanowił im pokazać, że są do tego stworzeni.

Październikowy Wieczór Modlitwy Młodych - Uwielbienie

 

 

Chwała Panu za to wspaniałe dzieło, za księdza Krzysztofa Nowaka, który je zapoczątkował, za wszystkich którzy je prowadzą, którzy je wspierają. Wielu ludzi jest w to zaangażowanych i poświęca czas dla tej młodzieży. Ale dobrze wiedzą, że warto.

https://www.facebook.com/WieczorModlitwy?fref=ts

https://www.wieczormodlitwy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *