„Ja rzekłem: Bogami jesteście”

Kocham Jezusa za dzisiejszą Ewangelię!

Od dłuższego już czasu, w zasadzie od kiedy sama to zrozumiałam, staram się powtarzać wszystkim wokół mnie, że są ludźmi wartościowymi, wspaniałymi, mimo wszystkich słabości, a to dlatego, że są dziećmi Boga i bożymi stworzeniami.

Zaczynam się zastanawiać, czy nie macie już wszyscy dość tego tematu, ale nie mogę przestać, kiedy ciągle w rozmowach słyszę, że wszyscy jesteście grubi, brzydcy, beznadziejni i cały świat Was nienawidzi. Więc przykro mi, nie przestanę, dopóki nie zrozumiecie, że jest inaczej. Tym bardziej, że w dzisiejszej Ewangelii przypomina Wam o tym sam Jezus.

„Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu. ”

Mamy talenty, mamy pragnienia, mamy wspaniałe życie, jeśli tylko jest w Nim miejsce dla Boga. Ale ciągle o tym zapominamy, zamartwiając się tym co przyziemne, analizując to, co mówią o nas ludzie. Ludzie Ciebie nie znają. Nawet jeśli wiedzą o Tobie wszystko, to tak naprawdę nie wiedzą nic. Jedynie Bóg wie, jakim jesteś człowiekiem, bo On przenika Twoje wnętrze i mówi Ci dzisiaj że „Bogami jesteście” skoro do Ciebie skierowane jest pismo święte. Ten fragment jest bardzo trudny, więc jeśli jestem w błedzie w swoim myśleniu, proszę o hejty!

Dla mnie, jeżeli człowiek jest w relacji z Bogiem, czerpie z Jego miłości, karmi się Jego ciałem i krwią, jeśli słucha Jego słowa, to po prostu Bóg zaczyna w Nim być coraz silniej, aż wreszcie ten człowiek staje się święty. A święty jest przecież tylko sam Bóg. Nie chodzi o to, że tak jak Bóg możemy wszystko, że jestesmy doskonali. Ale jeśli On wedrze się z całą swoją mocą w nasze wnętrze, w naszą duszę, to staniemy się naprawdę do Niego podobni, a On będzie naszymi rękami dokonywał wspaniałych dzieł, tak jak to czynił Jezus, mocą swojego Ojca.

Jesteś cudowną istotą, stworzoną przez najlepszego Boga ever! Jesteś dzieckiem Boga. Sami nic nie możemy. Z Nim możemy wszystko. (Flp 4, 13)

Owocnego Wielkiego Tygodnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *