Śpiew ptaków

Są na ziemi tacy ludzie, którzy różnią się od większości. Czasem to artyści, ludzie sztuki, muzycy, a czasami zupełnie zwyczajni. Jedno ich odróżnia od świata, wrażliwość. Większość ludzi goni za tym, co podaje na talerzu ten świat. Pieniądze. Sukces. Pragnienie przeżycia od pierwszego do pierwszego. Nie wiadomo właściwie po co.

Tymczasem ci wrażliwcy widzą o wiele więcej. Szukają głębi istnienia, głębi ludzkiego stworzenia. Tak, bo ludzie są naprawdę głębokim stworzeniem, studnią bez dna. Każdy ma w sobie kawałek świata, kawałek wieczności, kawałek innych ludzi. Nie potrafią odnaleźć się w tym świecie, zamkniętym w ciasnych schematach, który sprawia, że zaczynają się dusić, nie mogąc żyć tak, jakby chcieli. Ciągłe ograniczenia, zasady, prawa, zwyczaje, to wypada, tego nie.

Świat jest w ruinie. Może się wydawać, że to wszystko kapitalnie funkcjonuje, ale to tylko fasada. Ilu Twoich znajomych ma stany depresyjne? Czy w Twojej rodzinie wszyscy żyją w zgodzie? Sypiasz spokojnie, nie martwiąc się o to, co przyniesie jutro? Wszędzie się mówi o radości z życia, o tym że wszystko jest w zasięgu ręki. I wystarczy ją wyciągnąć, by dostać to, czego nam potrzeba. Czy faktycznie potrzebujemy kolejnych telefonów, kosmetyków, kolejnych chwilowych przyjemności?

Tymczasem oni są jak śpiew ptaków. Ptaki śpiewają cały czas. Tylko pytanie, czy ktokolwiek ich słucha?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *