Ideały kontra życie

Każdy młody człowiek, gdy wchodzi na swoją indywidualną ścieżkę życia, ma swoje marzenia, swoje wartości, swoje ideały. Życie je weryfikuje. Często niszczy. Co wybrać? Wierność ideałom? Wiarę w dobro? A może czysty realizm, który mówi że dobra na tym świecie już nie znajdziemy?

Prędzej czy później się przekonasz, że życie nie jest łatwe. A ludzie zawodzą, jak żadne inne ze stworzeń. Mało tego, człowiek sam siebie zawodzi. Gdy zaczynają się próby, zaczynamy widzieć własną słabość. Dla niektórych i to jest ciężarem. Dzisiejsza rzeczywistość globalna jest lekko mówiąc dramatyczna, dysproporcja między tymi którzy mają i wykorzystują a tymi którzy na nich pracują jest po prostu przepaścią ekonomiczną, duchową, mentalną. W którym miejscu układanki dzisiaj się znajdujesz? Czy wydaje Ci się, że możesz wiele? Że masz siłę by stoczyć walkę z systemem?

Odpowiedź wydaje się oczywista. Mogę jedynie pójść do drogiej drogerii (o ironio), i za darmo popsikać się testerem Chanel by oszukać system i wykorzystać tych co wykorzystują mnie. Prawda?

Nie.

Na czym polega ta walka tak naprawdę? Walka toczy się w nas samych. Możemy wygrać jedynie pokonując strach, który wtłacza w nas ta trudna rzeczywistość. Strach, że jeśli nie będziemy mieć, nie będziemy w ogóle. Strach, że każdy człowiek jest w stanie nas skrzywdzić. Strach, że jutro nie przyjdzie, albo będzie gorsze niż dzisiaj. Jest bardzo niewiele dobra na świecie. Będzie go jeszcze mniej, jeśli Ty czegoś z tym nie zrobisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *