#gówniany protest

Przemilczałam czarny protest, przemilczałam biały, wszystkie kolory tęczy również, teraz chciałabym się wypowiedzieć, gdy stało się jasne, że moje myślenie jest słuszne. I serce mi staje, bo boję się, że nie jestem w stanie opisać tego, co myślę, bez obrażania kogokolwiek. Więc potraktujcie to z szacunkiem, ale też z dużym dystansem do siebie.

Na początku, gdy podpisałam się pod ustawą „Stop aborcji” wszystko wydawało mi się w porządku. Jednak gdy zaczęła się „protestowa burza” miałam jej coraz bardziej dość z każdym kolejnym dniem. Wszyscy wstawiali zdjęcia, linki, bulwersowali się, kłócili, obrońcy życia i obrońcy wolności. Dzisiaj pierwsza ustawa została odrzucona.

Tych z czarnej akcji irytował konserwatyzm, tych z białej przede wszystkim brak wiedzy u tych pierwszych. I każdy miał w pewien sposób rację, tylko, że całe to zamieszanie do niczego nie prowadziło. Ewentualnie do kłótni.

To, co chcę, byście sobie uświadomili, to po pierwsze fakt, że jesteście głupi, myśląc, że można coś zdziałać wstawiając otagowane zdjęcie albo link na Facebooka. Pół miliona podpisów też niewiele jak widać zmienia. Polityka to nie zakupy, gdzie można sobie wybrać co się chce. Jesteśmy marionetkami, tak naprawdę nie znającymi nawet części prawdy na temat tego co dzieje się w rządowych budynkach. To, co mówią Wam politycy, co mówi telewizja, to jedna wielka bzdura, o czym chyba niektórzy się przekonali. Na nic się zdały wszystkie wspaniałe wydarzenia na Facebook’u, zdziwieni?

Owszem. Są momenty w życiu, są takie sytuacje, których nie jesteś w stanie zmienić. To co jest równie istotne to fakt drugi, że jest mnóstwo innych gdzie masz pełne pole do popisu. Twoje życie. Które wcale nie jest, jak Ci się wydaje, tak zależne od rządu, od kraju, od sytuacji na świecie, ale przede wszystkim od Ciebie. Więc, na miłość boską, przestań się angażować w to, co tak naprawdę Cię nie dotyczy. Zajmij się swoim życiem, zaczynając przede wszystkim od siebie! Tutaj, możesz zmienić wszystko. Przestań się chować za szatką społecznego działacza.

Nawymyślaliście różne bzdury na ten temat, każdy miał swoje zdanie, każdy go bronił jak żołnierz ojczyzny, a wyszło z tego tyle co nic. Obudźcie się ludzie, życie trzeba przeżyć dobrze. Nie siać jadu i zła, nie zabijać się wzajemnie. Tylko być dla innych i dla samego siebie, stawać się doskonalszym z każdym dniem. Zamiast marnować czas na walkę z wiatrakami i ratować świat wspierając Facebook’owe akcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *